Psycholog – w czym może Ci pomóc?

Często w trudnych życiowych sytuacjach i różnego rodzaju kryzysach odnajdujemy wsparcie ze strony najbliższych. Jednak rodzina nie we wszystkim jest w stanie nam pomóc. Wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalnego psychologa, który korzystając ze swoich umiejętności, kwalifikacji i doświadczenia ułatwi nam przezwyciężenie trudności.

Z jakim problemem zgłosić się do psychologa?

Ludzie odwiedzają psychologów z bardzo rozmaitymi problemami. Najczęściej dotyczą one trudności rodzinnych i małżeńskich, ale do poradni psychologicznej można również zgłosić się, gdy cierpimy z powodu:

  • zaburzeń snu lub jedzenia,
  • samotności i problemu z tworzeniem stałych związków,
  • różnych lęków, fobii i nerwic,
  • straty najbliższej osoby,
  • zaburzeń depresyjnych,
  • problemów z odnalezieniem się w nowej sytuacji życiowej.

To zrozumiałe, że problemy same się nie rozwiązują, a wręcz przeciwnie. Zaniedbywane i lekceważone potrafią stawać się coraz silniejsze, wraz z biegiem czasu utrudniając nam codzienne funkcjonowanie, wywołując coraz większą bezradność i bezsilność. Efekt jest taki, że osoby odwiedzające psychologa skarżą się najczęściej na obniżenie nastroju i stany depresyjne, różnego rodzaju lęki i fobie, a także trudności w radzeniu sobie ze złością.

Musisz pamiętać, że bez względu na to, z jakim problemem się borykasz, profesjonalny psycholog jest osobą, na której możesz polegać. Razem, w bezpiecznej i poufnej atmosferze, możecie pracować nad konkretną sytuacją, aby lepiej poznać problem i jak najskuteczniej się z nim uporać.

Po co zgłaszać się do psychologa?

Niektórzy już na samą myśl o psychologu odczuwają pewien lęk i obawy, czy mogą zwierzyć się ze swoich myśli i uczuć zupełnie obcej osobie. Czy ktoś taki aby na pewno będzie w stanie nam pomóc i czy w ogóle nas zrozumie? Psycholog jest zawodem zaufania publicznego, a to oznacza, że obowiązuje go tajemnica lekarska. Osoba pracująca w tej profesji jest świadoma delikatności ludzkiej psychiki, a także tego, że ludzie na co dzień zmagają się z najróżniejszymi trudnościami i niepokojami.

Profesjonalny psycholog nie będzie nas w żaden sposób oceniać, dlatego nie powinniśmy odczuwać skrępowania czy lęku przed wizytą w gabinecie. Nie należy też obawiać się diagnozy. Nawet jeśli zostanie u nas zdiagnozowane jakieś zaburzenie, wcale nie oznacza to, że oszaleliśmy i nie będziemy mogli normalnie żyć. Z pomocą specjalisty na pewno znajdziemy rozwiązanie naszych problemów.

Na czym polega pomoc psychologiczna?

Pomoc psychologiczna najczęściej rozpoczyna się od przeprowadzenia wstępnej rozmowy konsultacyjnej. Oznacza to, że psycholog zapyta o problem, jego nasilenie, w jaki sposób rozwijały się trudności, a także o to, w czym ma nam pomóc terapia. Po takiej rozmowie będzie mógł szczegółowo określić, jaki rodzaj leczenia będzie najlepszy. Może to być psychoterapia grupowa lub indywidualna, która pomoże Ci lepiej zrozumieć, co dzieje się w Twoim życiu i jak nauczyć się radzić sobie z problemami. Jedną z metod leczenia może być także tzw. interwencja kryzysowa, która koncentruje się na szeroko rozumianych kryzysach natury emocjonalnej (np. związanych z sytuacjami traumatycznymi).

Nie zwlekaj i daj sobie pomóc!

Leczenie psychologiczne jest bardzo skuteczne w radzeniu sobie z różnymi trudnościami życiowymi. Jeśli zmagasz się ze stanami depresyjnymi, cierpisz po stracie bliskiej osoby lub z jakiegokolwiek innego powodu, zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej poradni. Liczna kadra psychologów umożliwia ustalenie terminu wizyty bez długiego czasu oczekiwania. Możesz się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie.

Psycholog i psychiatria

  • Instytut Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Osobowości (INZPiRO) - poradnia. Posiadają specjalistów psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów.

INZPiRO
Sienna 72
00-833  Warszawa
tel. 601944242

Zobacz także:

Alkoholik może być agresywny

Alkoholik może być agresywny

Rehabilitacja Warszawa Bielany

Rehabilitacja Warszawa Bielany

Ars Vena - Leczenie żylaków

Ars Vena - Leczenie żylaków

Mięso z ekologicznych hodowli

Mięso z ekologicznych hodowli

Specjalista od lęków, nerwicy, zaburzeń psychosomatycznych

Specjalista od lęków, nerwicy, zaburzeń psychosomatycznych